Luptătorii de la CSȘ Lugoj – încă un titlu de campion și unul de vicecampion național

Luptătorii de la Clubul Sportiv Școlar Lugoj au urcat pe podium și la Campionatul Național Individual U17 de lupte libere, lupte greco-romane și lupte feminine, care a avut loc, la sfârșitul săptămânii trecute, la Odorheiu Secuiesc.

La Lupte libere, Bernardo Szilagyi a cucerit medalia de aur și titlul de campion național al României, la categoria 55 de kilograme, iar Bogdan Szabo a obținut medalia de argint și titlul de vicecampion național la categoria 48 de kilograme.

La Lupte greco-romane, sportivii de la CSȘ Lugoj au obținut următoarele rezultate:

• Andrei Moldovan – locul 5 la categoria  55 de kilograme;
  • Alexandru Opriș – locul 5 la categoria 92 de kilograme;
  • Andrei Magu – locul 7 la categoria 92 de kilograme;
  • Sergiu Brat – locul 9 categoria 110 kilograme.

La competiție au participal peste 300 de sportivi de la peste 40 de cluburi din țară.