Tânăr amendat și lăsat fără permis! A făcut drifturi și a intrat cu mașina în vitrina unui magazin
Un tânăr de 20 de ani a fost protagonistul unui incident rutier petrecut, în noaptea de 21/22 decembrie, în parcarea unui magazin de pe strada Timișorii din Lugoj.
Tânărul a făcut drifturi în parcarea unui magazin, dar la un moment dat a pierdut controlul direcției și a intrat cu mașina în vitrina magazinului.
„Din verificările efectuate a rezultat faptul că un tânăr de 20 de ani a condus un autoturism în parcarea unei societăți comerciale situate pe strada Timișorii, iar la un moment dat a pătruns cu autoturismul în interiorul societății, fiind provocate doar pagube materiale. În urma celor constatate s-a stabilit că acesta a manifestat un comportament agresiv în trafic, constând în întoarcerea vehiculului prin folosirea frânei de ajutor, precum și pornirea vehiculului de pe loc prin patinarea excesivă, în gol, a roților”, a anunțat IPJ Timiș.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.835 de lei, fiindu-i totodată reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile.


