Șanse de calificare! CSM Lugoj – înfrângere la tie-break în Turcia, în sferurile de finală ale Cupei Challenge

CSM Lugoj continuă evoluțiile bune în actuala ediție a Cupei Challenge, la volei feminin.

Într-un joc disputat, marți seara, în deplasare, cu formația turcă Aydin BBSK, contând pentru prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei Challenge, CSM Lugoj a pierdut, la limită, cu 2-3 (28-26, 16-25, 16-25, 25-21, 10-15), dar, cu cele două seturi câștigate în Turcia, păstrează șanse de calificare.

Partida retur cu Aydin BBSK va avea loc săptămâna viitoare,  în 1 februarie, de la ora 18:30, la Lugoj.

Pentru oținerea calificării în faza următoare a competiției, CSM Lugoj are nevoie de o victorie cu 3-0, 3-1 sau să câștige „setul de aur”, dacă se va impune cu 3-2.