Echipa de volei-speranțe a CSȘ Lugoj – medalie de bronz la turneul final al Campionatului Național

Echipa de volei-speranțe a Clubului Sportiv Școlar Lugoj, pregătită de prof. Dorin Horvath, s-a clasat pe locul trei la turneul final al Campionatului Național, cucerind medalia de bronz.

La turneul final desfășurat în perioada 10-14 mai, la Câmpulung Muscel, echipa CSȘ Lugoj a făcut parte din grupa B, unde s-a clasat pe locul secund, cu 5 puncte (3-2 cu Dinamo București, 1-3 cu CS Muscel și 3-0 pe CSM București), după formația gazdă – CS Muscel – 9 puncte.

În semifinale, CSȘ Lugoj a întâlnit pe CSV Craiova (formație clasată pe primul loc în grupa A, cu 9 puncte), cedând cu 1-3, iar în finala mică a trecut cu 3-1 de CSȘ Buzău și a încheiat turneul pe locul trei, după CSV Craiova și CS Muscel.