Demisie, la CSM Lugoj! Mihai Anghel părăsește clubul

Liberalul Mihai Anghel, șeful Clubului Sportiv Municipal Lugoj, a anunțat că renunță la conducerea clubului, începând cu data de 18 iunie 2025, la finalul perioadei de preaviz.

Contestat de către primarul Călin Dobra, care i-a cerut public demisia, Mihai Anghel a precizat că a decis să părăsească  conducerea Clubului Sportiv Municipal „strict pentru ca sportivii și antrenorii clubului să își primească salariile” și „pentru ca primăria să aloce sumele necesare desfășurării activității clubului”.

Primarul Călin Dobra a menționat că alocarea unui buget mai mic în acest an Clubului Sportiv Municipal nu este o decizie împotriva sportului, ci este o decizie cauzată de faptul că veniturile la bugetul orașului au scăzut.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.