CSM Lugoj – primul meci fără set câștigat

Voleibalistele de la CSM Lugoj au pierdut primul meci în actuala ediție de campionat fără să câștige vreun set.

După ce a câștigat la masa verde cu 3-0 partida cu CSM Volei Alba Blaj, din etapa trecută (pe teren a fost 3-1 pentru echipa din Blaj), Dinamo București s-a impus și în jocul cu CSM Lugoj.

Partida, contând pentru etapa a IX-a a Diviziei A1 de volei feminin, s-a încheiat, după 75 de minute de joc, cu succesul formației gazdă: Dinamo București – CSM Lugoj 3-0 (25-19, 25-20, 25-17).

A fost primul joc din actuala ediție de campionat în care formația din Lugoj nu a reușit să câștige nici măcar un set. De la lugojence a lipsit principala marcatoare, Aliona Martiniuc.

Pentru CSM Lugoj au punctat:  Ramona Rus (9 puncte), Veronika Bezhandolska (8 puncte), Andreea Gemănariu (7 puncte), Yelisaveta Ruban (7 puncte), Simina Strachinescu (6 puncte), Georgiana Popa (3 puncte), Tanja Grbic (1 punct) și Daiana Roman (1 punct).

După 9 etape, CSM Lugoj se află pe locul 6 în clasament, cu 15 puncte.