CSM Lugoj, pe podiumul Diviziei A1, după trei etape

Voleibalistele de la CSM Lugoj au obținut a treia victorie consecutivă din acest sezon competițional.

Formația lugojeană, pregătită de trio-ul Ugljesa Segrt – Dragan Gabric – Vasile Canea, s-a impus cu 3-1 (25-11, 22-25, 25-18, 25-20) în partida disputată, sâmbătă seara, pe teren propriu, împotriva formației Universitatea NTT Data Cluj.

Astfel, după trei etape, CSM Lugoj se află pe poziția a treia în clasamentul Diviziei A1, cu 9 puncte (setaveraj 9-3), după Știința Bacău și CSM Târgoviște, care au tot 9 puncte, dar setaveraj 9-0. Formația din Lugoj a urcat în premieră pe podiumul campionatului național, beneficiind și de faptul că Dinamo București și campioana Volei Alba Blaj au disputat doar câte două jocuri, având câte o etapă liberă.

Etapa viitoare, CSM Lugoj va întâlni, în 26 octombrie, în deplasare, pe Rapid București, farmație care nu a câștigat niciun set în cele trei jocuri disputate în acest sezon competițional.