Calificare la turneul final! Echipa de volei-junioare a CSȘ Lugoj joacă pentru medaliile Campionatului Național

Echipa de volei-junioare a CSȘ Lugoj, pregătită de prof. Dorin Horvath, s-a calificat la turneul final al Campionatului Național.

Formația lugojeană a obținut calificarea în ultimul act al competiției și va juca pentru medaliile Campionatului Național de volei-junioare, ediția 2021-2022, după ce a câștigat toate cele trei meciuri disputate la turneul semifinal, de la Cluj:

• 3-0 cu CSȘ Caransebeș,
  • 3-0 cu CSU Medicina Tg. Mureș,
  • 3-1 cu LPS Cluj-Napoca.

CSM Lugoj: Georgiana Popa, Patricia Băr­bulescu, Andra Badiu-Savu, Mădălina Ioniță, Ro­xana Muntean, Luiza Roșie, Cristina Livadariu, Ana-Maria Motoș, Sandra Nistor-Popovici, Roxana Florea, Claudia Cimponeriu, Raluca Bucur.

La turneul final al Campionatului Național de junioare, care va avea loc în perioada 18-22 mai, s-au calificat echipele care au câștigat cele șase turnee semifinale: Dinamo București, CSȘ Dacia Mioveni, CSM București, CTF Mihai I, CSȘ Lugoj și Bega Timișoara.