Șase candidați lugojeni pentru Parlament. Lista candidaților din Timiș

Biroul Electoral Județean a anunțat listele candidaților din Timiș la alegerile parlamentare din 11 decembrie.

Printre candidați se află și șase lugojeni: Călin-Ionel Dobra (PSD), Claudiu-Alexandru Buciu (PNL), Fedor Mașniță și Gheorghe-Marian Costea (PMP), Iosif Groza (ALDE) și Iosif Pozsar (UDMR).

Dintre aceștia, trei vizează un mandat de deputat Călin-Ionel Dobra (locul 1 pe lista PSD), Gheorghe-Marian Costea (locul 4 pe lista PMP) și Iosif Pozsar (locul 7 pe lista UDMR), iar ceilalți trei un mandat de senator – Claudiu-Alexandru Buciu (locul 2 pe lista PNL), Iosif Groza (locul 3 pe lista ALDE) și Fedor Mașniță (locul 4 pe lista PMP).

Pe locurile eligibile sunt poziționați doar Călin-Ionel Dobra, care se poate considera deja deputat, și Claudiu-Alexandru Buciu, cu șanse destul de mari de a intra în Parlament.

Dar, iată listele complete ale candidaților din Timiș la alegerile parlamentare:

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT:

Senat: Dogariu Eugen, Diaconu Adrian-Nicolae, Covaci Dorel (din Făget), Olteanu Ramona-Isabela;

Camera Deputaților: Dobra Călin-Ionel, Simonis Alfred-Robert, Pau Radu Adrian, Gavriliță Bianca-Miruna, Suciu Matei, Andea Petru, Ritivoiu Mihai, Jumanca Romanița-Adina-Delia, Ionescu Sorin-Gabriel, Țundrea Luminița.

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL:

Senat: Gorghiu Alina-Ștefania, Buciu Alexandru-Claudiu, Nagy Mariana, Răvășilă Emilian-Florin;

Camera Deputaților: Pirtea Marilen-Gabriel, Ardelean Ben-Oni, Popescu Pavel, Oneț Liliana, Barna Maria-Eugenia, Popescu Longin-Gabriel, Calescu Mihaela-Maria, Mariș Daniela-Mirela, Bronț Alexandru-Sorin, Colhon Adrian.

PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ:

Senat: Șumălan Radu-Liviu, Danciu Nelica-Liana, Săvoiu Georgeta, Mașniță Fedor;

Camera Deputaților: Sămărtinean Cornel-Mircea, Dugulescu Marius-Cristinel, Iliescu Roxana-Teodora, Costea Gheorghe-Marian, Orhoi Manuela-Dora, Regea Mihail-Cătălin, Mihălceanu Claudiu, Dzitac Ramona, Boboi Dumitru, Tomescu Adriana-Nicoleta.

PARTIDUL PUTERII UMANISTE (SOCIAL-LIBERAL):

Senat: Gordean Raoul-Sabin, Babescu Gheorghe, Sas Mirela, Florea Elena;

Camera Deputaților: Trif Cosmin – Florin, Burnete Nicoleta, Călin Petru-Alexandru, Matiș Teodor, Pintilie Traian, Caizer Georgeta, Ciuteanu Raul-Constantin, Mureșan Cornel- Eugen, Olajos Loredana-Florinela, Koller Karsten.

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ:

Senat: Demenescu Veronica-Laura, Cardoș Silvia, Cârja Doru-Octavian, Maxa Ovidiu- Mihai;

Camera Deputaților: Claici Marius, Chelu Adrian-Claudiu, Sîrbu Ion-Sorin-Nicolae, Ioanovici Vladimir-Petru, Iatan Niculiță, Trandafir Mihaela-Maria, Coraș Ana-Maria-Georgiana, Mircea Sergiu-George, Domilescu Anna-Maria, Popa Ioan-Marin.

PARTIDUL UNIUNII SALVAȚI ROMÂNIA:

Senat: Fălcoi Nicu, Vețan Ionuț-Cristian, Rusu Mihaela-Paula, Moș Cristian-Alin;

Camera Deputaților: Drulă Cătălin, Lupan Radu-Constantin, Militaru Elena-Rodica, Dolângă Luminița, Lungu Cătălin-Daniel, Badiu Călin-Claudiu, Juglea Ștefan-Ioan, Trifan Raul-Adrian, Bora Cătălin-Andrei, Amza Alexandru-Cristian.

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR:

Senat: Ehegartner Petru, Davițoiu Ioan, Groza Iosif, Nagy Mihaela-Veronica;

Camera Deputaților:Cucșa Marian-Gheorghe, Traian Stancu, Geană Nistor Pavel, Istrat Nicolae, Laction Lidia-Marinela, Pop Vasile, Vraja Andreea-Maria, Giurisici-Firuleasa Marius, Toie Gabriel Marius, Gubandru Mihai-Alin.

UNIUNEA DEMOCRATĂMAGHIARĂ DIN ROMÂNIA:

Senat: Halasz Francisc, Andrasy Iosif, Szilveszter Ibolya, Kovacs Zsombor;

Camera Deputaților: Molnar Zsolt, Molnar Andrei, Farkas Imre, Sipos Elena. Csaki Karol Ion Lucian, Patik Izabella, Pozsar Iosif, Kuti Klara, Toth Gabor, Kaszta Arpi.

PARTIDUL BLOCUL UNITĂȚII NAȚIONALE (BUN):

Senat: Ene Tudorel, Ducean Teodor, Butacu Silvestru, Uroș Milenco;

Camera Deputaților: Dincă Marian, Szabo Florentina-Mariana, Szabo Karoly, Berceanu Mariana-Elena, Dragomir Floare, Gherghel Iosif-Lucian, Stoenescu Adrian Emil, Prodea Adrian-Octavian, Ignat Daniel, Butacu Petronela.

PARTIDUL ROMÂNIA MARE:

Senat: Morariu Daniel, Jurca Ioan-Mihai, Marinescu Gicu, Nemeș Saveta;

Camera Deputaților: Pavel Nicu, Chirvasitu Gheorghe, Balota Sergiu-Alin, Chirca Doru, Oltean Liviu, Timoce Floarea, Tucan Marin, Răulescu Constantin, Gheju Ana, Patap Corneliu.

PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN:

Senat: Cojocaru Clementina-Luisa;

Camera Deputaților: Ardelean Ramona-Virginica.

PARTIDUL NOUA ROMÂNIE:

Senat: Dănescu Constantin, Șimonca Cosmin-Dumitru, Voaideș Remus, Bonțu Marin-Aurelian;

Camera Deputaților: Cristea Florin-Angelo, Bodnărescu Florin, Călin Eugen, Radu Ozana.

PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN:

Senat: Mardari Ludovic, Ceaușu Viorica, Gavriluți Ioan-Cătălin, Corici Toma;

Camera Deputaților: Porojan Marius-Cosmin, Siminiuc Tatiana, Tiriteu Simona-Gabriela, Pop Dumitru, Ghilerdea Ștefan, Petrache Aura, Gartner Andreea Ionela, Hurmuz Ioan, Sîrbu Valentin-Marius, Ivan Silviu-Constantin.

PARTIDUL ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA:

Senat: Moldovan Valentin, Barzu Eugen-Florin, Stoican Chiriac, Mihai Gheorghe;

Camera Deputaților: Savu Ioan, Zavragiu Florin, Boca Traian-Remus, Milovanov Iovan, Horodincă Victor-Sinișa, Ioniță Gheorghe, Traiconi Lamira, Lazăr Mirea-Tiberiu, Orbulescu Ecaterina, Roată Camelia.

CANDIDAȚI INDEPENDENȚI:

Camera Deputaților: Rădulescu Remi, Folică Petrică, Barna Rodica.

Distribuie, dacă ți-a plăcut:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *