Fotbal: A fost stabilit programul noului sezon al Ligii a 3-a

Vineri, 17 august, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți a meciurilor Ligii a 3-a, sezonul 2018-2019.

În noua ediție de campionat, cele 80 de echipe participante au fost împărțite în 5 serii de câte 16 formații. Vor promova în Liga a 2-a echipele clasate pe primul loc în fiecare dintre cele 5 serii la finalul sezonului 2018-2019 și vor retrograda  ocupantele locurilor 13-16 din fiecare serie, precum și cea mai slabă echipă clasată pe locul 12 din toate cele 5 serii (se vor avea în vedere doar rezultatele înregistrate cu echipele de pe locurile 1-11).

Noul sezon al Ligii a 3-a va începe cu meciurile din 24 și 25 august. Turul Ligii a 3-a se va încheia pe 1-2 decembrie 2018, urmând ca sezonul să se reia pe 2-3 martie 2019. Ultima rundă, cea cu numărul 30, este programată pe 25-26 mai 2019.

Sezonul 2018-2019 al Ligii a 3-a va aduce o schimbare importantă la nivelul jucătorilor pe care echipele trebuie să îi folosească pe toată durata meciurilor. Astfel, din noua ediție de campionat, echipele din Liga a 3-a vor fi obligate să folosească pe toată durata jocurilor din campionat cel puţin 2 jucători sub 20 de ani (pentru sezonul 2018-2019 va însemna născuţi dupa data de 01.01.1999) şi unul sub 21 de ani (pentru sezonul 2018-2019 va însemna născut după data de 01.01.1998), toţi formați la nivel național. Dacă unul sau mai mulți jucători dintre cei trei mentionaţi sunt eliminaţi din teren, echipa în cauză nu este obligată să introducă în teren un alt/alți jucător care să îndeplinească condiţiile respective.

În sezonul 2018-2019, reprezentanta Lugojului în Liga a 3-a – CSM Lugoj, va evolua în Seria a IV-a și va juca în prima etapă, pe teren propriu, cu AFC Unirea 1924.

Iată programul turului meciurilor din Seria a IV-a:

Etapa 1:

CS OCNA MUREŞ – CNS CETATE DEVA

ŞOIMII LIPOVA – CS NAŢIONAL SEBIŞ

ACS DUMBRĂVIŢA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

ACS INDUSTRIA GALDA – ACS FC AVRIG

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CSM LUGOJ – AFC UNIREA 1924

CS HUNEDOARA – CS MILLENIUM GIARMATA

Etapa 2:

CNS CETATE DEVA – CS MILLENIUM GIARMATA

AFC UNIREA 1924 – CS HUNEDOARA

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CSM LUGOJ

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

ACS FC AVRIG – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS INDUSTRIA GALDA

CS NAŢIONAL SEBIŞ – ACS DUMBRĂVIŢA

CS OCNA MUREŞ – CS ŞOIMII LIPOVA

Etapa 3:

CS ŞOIMII LIPOVA – CNS CETATE DEVA

ACS DUMBRĂVIŢA – CS OCNA MUREŞ

ACS INDUSTRIA GALDA – CS NAŢIONAL SEBIŞ

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – ACS FC AVRIG

CSM LUGOJ – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

CS HUNEDOARA – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CS MILLENIUM GIARMATA – AFC UNIREA 1924

Etapa 4:

CNS CETATE DEVA – AFC UNIREA 1924

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS MILLENIUM GIARMATA

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – CS HUNEDOARA

ACS FC AVRIG – CSM LUGOJ

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

CS NAŢIONAL SEBIŞ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CS OCNA MUREŞ – ACS INDUSTRIA GALDA

CS ŞOIMII LIPOVA – ACS DUMBRĂVIŢA

Etapa 5:

ACS DUMBRĂVIŢA – CNS CETATE DEVA

ACS INDUSTRIA GALDA – CS ŞOIMII LIPOVA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS OCNA MUREŞ

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – CS NAŢIONAL SEBIŞ

CSM LUGOJ – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS HUNEDOARA – ACS FC AVRIG

CS MILLENIUM GIARMATA – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

AFC UNIREA 1924 – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

Etapa 6:

CNS CETATE DEVA – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – AFC UNIREA 1924

ACS FC AVRIG – CS MILLENIUM GIARMATA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS HUNEDOARA

CS NAŢIONAL SEBIŞ – CSM LUGOJ

CS OCNA MUREŞ – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

CS ŞOIMII LIPOVA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

ACS DUMBRĂVIŢA – ACS INDUSTRIA GALDA

Etapa 7:

ACS INDUSTRIA GALDA – CNS CETATE DEVA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACS DUMBRĂVIŢA

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – CS ŞOIMII LIPOVA

CSM LUGOJ – CS OCNA MUREŞ

CS HUNEDOARA – CS NAŢIONAL SEBIŞ

CS MILLENIUM GIARMATA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

AFC UNIREA 1924 – ACS FC AVRIG

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

Etapa 8:

CNS CETATE DEVA – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

ACS FC AVRIG – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – AFC UNIREA 1924

CS NAŢIONAL SEBIŞ – CS MILLENIUM GIARMATA

CS OCNA MUREŞ – CS HUNEDOARA

CS ŞOIMII LIPOVA – CSM LUGOJ

ACS DUMBRĂVIŢA – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

ACS INDUSTRIA GALDA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

Etapa 9:

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CNS CETATE DEVA

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – ACS INDUSTRIA GALDA

CSM LUGOJ – ACS DUMBRĂVIŢA

CS HUNEDOARA – CS ŞOIMII LIPOVA

CS MILLENIUM GIARMATA – CS OCNA MUREŞ

AFC UNIREA 1924 – CS NAŢIONAL SEBIŞ

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – ACS FC AVRIG

Etapa 10:

CNS CETATE DEVA – ACS FC AVRIG

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

CS NAŢIONAL SEBIŞ – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CS OCNA MUREŞ – AFC UNIREA 1924

CS ŞOIMII LIPOVA – CS MILLENIUM GIARMATA

ACS DUMBRĂVIŢA – CS HUNEDOARA

ACS INDUSTRIA GALDA – CSM LUGOJ

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

Etapa 11:

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – CNS CETATE DEVA

CSM LUGOJ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CS HUNEDOARA – ACS INDUSTRIA GALDA

CS MILLENIUM GIARMATA – ACS DUMBRĂVIŢA

AFC UNIREA 1924 – CS ŞOIMII LIPOVA

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS OCNA MUREŞ

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – CS NAŢIONAL SEBIŞ

ACS FC AVRIG – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

Etapa 12:

CNS CETATE DEVA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS NAŢIONAL SEBIŞ – ACS FC AVRIG

CS OCNA MUREŞ – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

CS ŞOIMII LIPOVA – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

ACS DUMBRĂVIŢA – AFC UNIREA 1924

ACS INDUSTRIA GALDA – CS MILLENIUM GIARMATA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS HUNEDOARA

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – CSM LUGOJ

Etapa 13:

CSM LUGOJ – CNS CETATE DEVA

CS HUNEDOARA – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

CS MILLENIUM GIARMATA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

AFC UNIREA 1924 – ACS INDUSTRIA GALDA

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – ACS DUMBRĂVIŢA

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – CS ŞOIMII LIPOVA

ACS FC AVRIG – CS OCNA MUREŞ

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS NAŢIONAL SEBIŞ

Etapa 14:

CNS CETATE DEVA – CS NAŢIONAL SEBIŞ

CS OCNA MUREŞ – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS ŞOIMII LIPOVA – ACS FC AVRIG

ACS DUMBRĂVIŢA – CSM ŞCOLAR REŞIŢA

ACS INDUSTRIA GALDA – ACF METALURGISTUL CUGIR 1939

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – AFC UNIREA 1924

CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – CS MILLENIUM GIARMATA

CSM LUGOJ – CS HUNEDOARA

Etapa 15:

CS HUNEDOARA – CNS CETATE DEVA

CS MILLENIUM GIARMATA – CSM LUGOJ

AFC UNIREA 1924 – CS CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ

ACF METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CSM ŞCOLAR REŞIŢA – ACS INDUSTRIA GALDA

ACS FC AVRIG – ACS DUMBRĂVIŢA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS ŞOIMII LIPOVA

CS NAŢIONAL SEBIŞ – CS OCNA MUREŞ

Distribuie, dacă ți-a plăcut:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *