Echipa de lupte libere a CSM Lugoj a câștigat cel de-al 10-lea titlu de campioană a României

O nouă performanță a sportului de echipă lugojean. Echipa de lupte libere a Clubului Sportiv Municipal Lugoj a câștigat cel de-al zecelea titlu de campioană a României, la nivel de seniori.

Luptătorii lugojeni, pregătiți de Emil Vanea, au avut o evoluție remarcabilă la turneul final al Campionatului Național pe Echipe – Superliga de seniori, care s-a desfășurat în această săptămână, la Lugoj, în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”, obținând victorii „pe linie”, rezultate care au propulsat formația lugojeană pe prima treaptă a podiumului.

Pe locul secund s-a clasat  CS Fasok Odorheiu Secuiesc, iar pe poziția a treia, la egalitate, CS Universitatea de Vest Timișoara și CSU Cluj Napoca.

Lotul lugojean care a obținut această performanță a fost format din: Filip Marin (categoria 57 kilograme), Ivan Guidea (61 kg), Alexandru Rusteac (65 kg), Ionuț Moise (70 kg), Nicolae Cojocaru (74 kg), Andrei Franț (86 kg), Ion Pîslaru și Valentin Cimponeriu (97 kg), Vlad Caras și Cristian Țepeneag (125 kg).