CSM Volei Alba Blaj a câștigat cea de-a X-a ediție a Cupei CSM Lugoj

Campioana României la volei feminin, CSM Volei Alba Blaj, a câștigat cea de-a X-a ediție a Cupei CSM Lugoj, competiție desfășurată timp de trei zile, de vineri până duminică, în Sala Sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu”, din Lugoj.

Echipa din „Mica Romă” s-a impus în toate jocurile disputate – 3-0 cu UNTT Data Cluj, 3-1 cu Zeleznicar Lajkovac și 3-0 cu CSM Lugoj – și a câștigat trofeul, cu punctaj maxim.

Pe poziția a doua s-a situat campioana Serbiei, Zeleznicar Lajkovac, care a câștigat cu 3-0 partida cu CSM Lugoj și cu 3-1 jocul cu UNTT Data Cluj, iar locul trei a fost adjudecat de formația gazdă, CSM Lugoj, care a învins cu 3-1 pe UNTT Data Cluj.

Aceasta a fost ultima repetiție pentru cele trei prim-divizionare din România, înaintea debutului oficial în sezonul 2019-2020, care va avea loc la sfârșitul acestei săptămâni.